logo
telefony

Jak to działa?


1. Siadasz wygodnie przed komputerem

2. Zakładasz słuchawki

3. Logujesz się

4. Wybierasz dział, który Cię interesuje

5. Uczysz się wybierając konkretną lekcję

Zobacz jak działa serwis:
Aby jak najwięcej skorzystać i nauczyć się z lekcji zawartych w tym serwisie proponujemy przeczytać kilka uwag dotyczących działania serwisu, poruszania się po nim oraz kilka porad, jak najlepiej wykorzystać wiedzę tutaj zebraną.

 

Kilka porad odnośnie korzystania z serwisu

 

1. Ucząc się kolejnych lekcji po kolei unikniesz skoków myślowych. Wszystkie stworzone lekcje stanowią całość i tylko przerabianie działów w kolejności narzuconej przez serwis ma jakikolwiek sens. W innym wypadku praca może pójść na marne. Przygotowane lekcje pokazują nie tylko sposoby rozwiązywania zadań, ale uczą także podejścia, rozwijają ogólny zamysł rozwiązywania zadań. Nie są pokazaniem metody rozwiązania tylko pokazaniem drogi „jak dojść do rozwiązania”.

 

Skacząc po rozdziałach możesz napotkać miejsca, w których nie będziesz wiedzieć „skąd się to wzięło”. Jeżeli nauka ma być owocna i do tego wykonana w krótkim czasie to musi iść od początku. Od pierwszych lekcji budujemy fundament pod wszystkie najważniejsze rzeczy spotykane w kolejnych działach. Zadawanie pytań na pewnym etapie jest znakiem, że trzeba wrócić wcześniej.

 

2. Jeżeli czegoś nie rozumiesz, to nie znaczy, że nie było o tym mowy wcześniej. Wszystkie lekcje tworzą całość. Powtarzanie pewnych elementów w każdym dziale byłoby bardzo męczące dla użytkowników i przede wszystkim zabierałoby mnóstwo czasu. Jeżeli nauka ma być efektywna to musi być prowadzona od początku. Jeżeli na początku poświęcisz więcej czasu na naukę to gwarantuję Ci, że w kolejnych działach będziesz potrzebował na nią mniej czasu i będzie przychodziła o wiele łatwiej.

 

3. Proszę o cierpliwość – dla siebie samych. Jeżeli napotkacie zadania, które wydadzą się wam banalne to proszę nie przewijajcie do przodu. Bardzo często jest tak, że w prostych zadaniach są „schowane” schematy zadań trudnych i komentarz końcowy do zadania może wiele wyjaśnić w odniesieniu do zadań rozwiązywanych później. Cierpliwość się opłaca.

 

4. Proszę o wyrozumiałość – dla całego zespołu, który tworzył lekcje. Zdarza się, że mogą wystąpić błędy – nie merytoryczne, tylko czysto rachunkowe. Jeżeli znajdziecie błąd to jest dla nas dobry sygnał, że dzięki naszym lekcjom sami potraficie rozwiązać zadania. Należy to potraktować jako celowe, gdyż każde zadanie w analizie wymaga myślenia, a nie kojarzenia. Tutaj wszystko z czegoś wynika. Proszę o wyrozumiałość.

 

5. Z czasem serwis będzie się rozwijał i będzie dawał coraz więcej możliwości.

 

Mentor AM